Personal guaranty agreement

Wszystko o odkrywce Poniec-Krobia-Oczkowice

Wyraź poparcie dla petycji!

StopKopalni.pl - Archiwum aktualności - Wyraź poparcie dla petycji!

Po cichu, krok po kroku, PAK prowadzi działania zmierzające do powstania kopalni odkrywkowej w naszym regionie. Nie możemy biernie się temu przyglądać!

Na kolejne działania ze strony konińskiej spółki wskazywała niedawno Maria Wołcyrz, geolog powiatowa w Gostyniu. Podczas posiedzenia Rady Powiatu alarmowała, że PAK opracował już pierwszy etap założeń techniczno-ekonomicznych pod budowę nie tylko kopalni, ale również elektrowni!

Dodatkowych wiadomości o pracach na złożu Oczkowice dostarcza nam ostatnie sprawozdanie finansowe ZE PAK. Pojawiają się w nim informacje o bilansowaniu dotychczas wykonanych prac i kompletowaniu dokumentacji.

Głos w tej sprawie postanowiło zabrać stowarzyszenie Przedsiębiorczość dla Ekologii. Reprezentanci lokalnego biznesu, działający na rzecz prowadzenia działalności gospodarczej w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przy poszanowaniu środowiska naturalnego, swoje działania skierowali aż do Brukseli! Opracowana przez stowarzyszenie petycja przeciwko budowie kopalni odkrywkowej czeka na rozpatrzenie przez Komisję Petycji Parlamentu Europejskiego. Zanim do tego dojdzie, swoje poparcie dla petycji może wyrazić każdy obywatel Unii Europejskiej. Zachęcamy do wszystkich, którym zależy na zatrzymaniu tej degradującej środowisko naturalne inwestycji, szczególnie mieszkańców zagrożonego regionu!

Żeby poprzeć petycję stowarzyszenia Przedsiębiorczość dla Ekologii wystarczy:

  1. Zarejestrować się na stronie internetowej Komisji Petycji, podając swoje dane oraz adres e-mail, z którego korzystamy.
  2. Potwierdzić rejestrację korzystając z linku, który otrzymamy wiadomością mailową na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym.
  3. Zalogować się na stronie Komisji Petycji, korzystając nazwy użytkownika oraz hasła, które podaliśmy w formularzu rejestracyjnym.
  4. Przejść na stronę z petycją stowarzyszenia i kliknąć Poprzyj petycję na dole strony.

Fakty i mity
o odkrywce

Dowiedz się prawdy
o planowanej odkrywce!

Prawda o kopalni

Gazeta "Goniec"
- prawda o odkrywce

Wydawnictwo Stowarzyszenia "Nasz Dom".
Wszystko na temat kopalni odkrywkowej!

Pobierz najnowszy numer w formacie PDF
StopKopalni.pl

Skontaktuj się z nami:
redakcja@stopkopalni.pl

Nasza misja

Portal stopkopalni.pl gromadzi informacje na temat budowy kopalni odkrywkowej w gminach Krobia, Poniec i Miejska Górka.

Mieszkamy w regionie prężnie rozwijającym się dzięki rolnictwu.
Odkrywka zniszczy te tradycje, pozbawiając pracy tysiące mieszkańców,
a także doprowadzając do likwidacji lokalnych firm.
Dlatego mówimy – STOP KOPALNI!