slide3-alt

Wszystko o odkrywce Poniec-Krobia-Oczkowice

Jubileuszowy Eko-Festyn na Świętej Górze

StopKopalni.pl - Archiwum aktualności - Jubileuszowy Eko-Festyn na Świętej Górze

Gry dla dzieci, sadzonki drzew od Nadleśnictwa w Piaskach, a nawet zupa ogórkowa przygotowana przy współudziale małego Mateusza Biernata – gwiazdę ostatniej edycji MasterChef Junior – takie atrakcje przyciągnęły całe rodziny na dziesiąty Eko-Festyn na Świętej Górze. Rodzinną zabawę połączono z wiedzą na temat zdrowego stylu życia i troską o środowisko naturalne regionu. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Przedsiębiorczość dla Ekologii.

10. edycja Eko-Festynu odbyła się pod hasłem „Duch Boży nad wodami”. Towarzyszyła mu  wystawa „Wpływ kopalni węgla brunatnego na zasoby wodne”, przygotowana przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczość dla Ekologii. Uczestnicy festynu mogli na własne oczy zobaczyć, jaki wpływ na środowisko naturalne regionu, a szczególnie gospodarkę wodną, miałaby kopalnia odkrywkowa.

Zdjęcia, jakie zaprezentowaliśmy na wystawie, pochodziły z terenów, które z powodu działalności odkrywek zostały niemal zamienione w pustynie. W ten sposób chcieliśmy pokazać mieszkańcom, jak będzie wyglądał nasz region, jeśli dojdzie do budowy kopalni – podkreśla Leszek Wenderski, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorczość dla Ekologii.

Stowarzyszenie zorganizowało również konkurs ekologiczny. Uczestnik, który wykazał się największą wiedzą, otrzymał nagrodę specjalną – był nią ufundowany przez Stowarzyszenie rower. Tym razem zwycięzcą okazał się mieszkaniec Szelejewa w powiecie Piaski.

Cieszymy się, że ponownie mogliśmy być partnerem tak cennej inicjatywy jak Eko-Festyn. Duża wiedza uczestników festynu na temat ekologii jest dowodem, że działania edukacyjne podejmowane przez nas przynoszą efekty, a dbałość o środowisko naturalne jest coraz ważniejsza dla mieszkańców regionu - podkreśla Leszek Wenderski.

źródło: przedsiębiorczoscdlaekologii.pl

Fakty i mity
o odkrywce

Dowiedz się prawdy
o planowanej odkrywce!

Prawda o kopalni

Gazeta "Goniec"
- prawda o odkrywce

Wydawnictwo Stowarzyszenia "Nasz Dom".
Wszystko na temat kopalni odkrywkowej!

Pobierz najnowszy numer w formacie PDF
StopKopalni.pl

Skontaktuj się z nami:
redakcja@stopkopalni.pl

Nasza misja

Portal stopkopalni.pl gromadzi informacje na temat budowy kopalni odkrywkowej w gminach Krobia, Poniec i Miejska Górka.

Mieszkamy w regionie prężnie rozwijającym się dzięki rolnictwu.
Odkrywka zniszczy te tradycje, pozbawiając pracy tysiące mieszkańców,
a także doprowadzając do likwidacji lokalnych firm.
Dlatego mówimy – STOP KOPALNI!