photovoltaics  solar panel and wind turbines generating electricity in solar power station alternative energy from nature

Wszystko o odkrywce Poniec-Krobia-Oczkowice

Ameryka Północna wybiera zieloną energię

StopKopalni.pl - Archiwum aktualności - Ameryka Północna wybiera zieloną energię

Ambitny cel  w zakresie ograniczenia emisji wyznaczyli przed swoimi państwami przywódcy Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Do 2025 roku 50% wytwarzanej tam energii elektrycznej ma pochodzić z czystych źródeł energii.

Porozumienie jest efektem czerwcowego szczytu w Ottawie, na którym spotkali się Justin Trudeau, premier Kanady, Enrique Peña Nieto, prezydent Meksyku oraz Barack Obama, prezydent USA.

Cel jest ambitny, a jego osiągnięcie przez Stany Zjednoczone oraz Meksyk będzie stanowić nie lada wyzwanie.  Obecnie w USA tylko 13% energii elektrycznej pochodzi z odnawialnych źródeł energii, a kolejne 19% produkowanych jest w elektrowniach atomowych. W Meksyku natomiast jedynie 25% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych oraz elektrowni atomowych.

Do realizacji założonego celu z pewnością przyczyni się Kanada, w której już dziś 63% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Biorąc pod uwagę elektrownie atomowe okazuje się, że aż 81% energii elektrycznej w Kanadzie jest produkowane ze źródeł nieemisyjnych.

W porozumieniu zawarto również zapisy o ograniczeniu wsparcia dla paliw kopalnych, obniżeniu emisji metanu, inwestycjach w odnawialne źródła energii oraz ochronie różnorodności biologicznej na kontynencie.

 

Źródło: www.cbc.ca

Fakty i mity
o odkrywce

Dowiedz się prawdy
o planowanej odkrywce!

Prawda o kopalni

Gazeta "Goniec"
- prawda o odkrywce

Wydawnictwo Stowarzyszenia "Nasz Dom".
Wszystko na temat kopalni odkrywkowej!

Pobierz najnowszy numer w formacie PDF
StopKopalni.pl

Skontaktuj się z nami:
redakcja@stopkopalni.pl

Nasza misja

Portal stopkopalni.pl gromadzi informacje na temat budowy kopalni odkrywkowej w gminach Krobia, Poniec i Miejska Górka.

Mieszkamy w regionie prężnie rozwijającym się dzięki rolnictwu.
Odkrywka zniszczy te tradycje, pozbawiając pracy tysiące mieszkańców,
a także doprowadzając do likwidacji lokalnych firm.
Dlatego mówimy – STOP KOPALNI!